Про що говорили Data Professionals на другому вебінарі SQL.ua Data Academy “Як запустити власний ІТ онлайн-курс”. Ідеї, лайфхаки, тренди, особисті історії…
СПІКЕРИ:
- Taras Kloba, CEO SQL.ua, Засновник та Викладач SQL.ua Data Academy
- Vitalii Bondarenko, Head of Data and Analytics Center of Excellence в Ciklum
- Anton Boyko, Founder, Senior Speaker у Microsoft Azure Ukraine User Group
- Pavlo Golub, Senior PostgreSQL Expert та Developer в CYBERTEC
КЛАУД ЧИ ОН-ПРЕМІС?
- Міграція в клауд – це еволюція, а не революція. В найближчий час не варто очікувати, що всі перейдуть на хмару. Бізнеси, які data sensitive або для яких є вимоги розміщуватися на паблік ресурсах, дата центри, ін. – залишаться on-premis.
- Серед найбільш популярних хмарних рішень, як Azure, Amazon та Google, кожне має свої сильні сторони, є лідером по певним критеріям. Говорити, який кращий в цілому, не правильно (читайте детально тут).
- З розвитком клаудних технологій роль DBA трансформується. Професія залишиться затребуваною, нікуди не зникне.
ЧОМУ І ЯК ДІЛИТИСЯ ЗНАННЯМИ?
- Ділитися – фундаментальна, інстинктивна потреба людини, яка досягла певного рівня експертизи, коли виникає бажання передавати знання (Віталій Бондаренко).
- Не варто думати, що коли ви навчаєте інших, то вирощуєте собі конкурентів. Навпаки, чим більше людей, які орієнтуються в твоєму напрямі, експертизі, тим більший ринок навколо тебе, більше проектів будуть підтягуватися… (Тарас Кльоба).
- Викладач в ході курсу має передати студентам те, що називають трьома китами педагогіки – знання, вміння та навички. Крім цього, ІТ викладач передає культуру користування утілитами, еко-систему (Павло Голуб).
- Коли ви ділитеся знаннями, це сильно допомагає їх структурувати. До того ж, зворотній зв’язок після лекції або доповіді допомагає дізнатися нове – як інші люди використовують ті ж самі технології, які є сценарії, чому в деяких проектах “не взлетіло”. (Антон Бойко).
ЯК ПІДГОТУВАТИ ДОПОВІДЬ?
- Чітко усвідомити, що ви хочете донести, для кого, і що вони отримають.
- Розділити тему на блоки, кожен наступний блок продовжує попередній та веде слухача до ефектного фінального меседжа.
- Підготувати історії (не обов’язково анекдоти), які дають слухачам реальний досвід “з полів” та роблять доповідь цікавою.
- Робити репетиції, навчитися слідкувати за часом.
- Продумати назву доповіді, яка зачепить людей, та вони з більшим ентузіазмом прийдуть вас послухати.
- Записуючи ІТ курс, можна йти двома шляхами – послідовно: теорія + демо по кожному блоку, або ж спочатку записати всі демки, а тоді братися за теорію.
- Не хвилюйтеся, що вам немає чого сказати. Людина, яка чітко розуміє свою предметну область, завжди зможе підготувати цікавий матеріал. Коли ви почнете, то побачите, що вас не зупинити.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Антон Бойко: на одну машину в клауді приходиться від 10 до 20 он-преміс
- Віталій Бондаренко: давав складне завдання, щоб перевірити людину на стресостійкість
- Павло Голуб: педагогіка тримається на трьох китах – знання, уміння і навички
ІНШІ ПОРАДИ МАЙБУТНІМ ІТ ВИКЛАДАЧАМ
- У власному блозі, сторінці розказуйте про свій досвід. Це ваш ексклюзивний контент, не потрібно намагатися писати академічні матеріали. Ваш реальний досвід (незалежно від масштабу описуваного кейсу) буде цікавий людям.
- Справитися з хвилюванням перед спічем на конференції допомагає поговорити з кимось перед початком. Тоді під час доповіді ви будете мати лояльного слухача або слухачів у залі, і дивлячись на них, вам буде легше. Те саме стосується, якщо ви хочете підтримати колегу пере його/її виступом – поговоріть з ними, сядьте в перший ряд та слухайте уважно.
- Обираючи шлях в ІТ-кар’єрі, обирайте те, до чого лежить душа. Наприклад, core development або application development однаково важливі ІТ напрями.
- Не бійтеся робити помилки. Усвідомте, що людина не може знати все та робити все ідеально.
- Розвивайтеся! Будьте серед тих, хто помилявся більше разів, ніж інші пробували! Станьте Data Professional!
Щиро дякуємо нашим Спікерам за час та досвід!
Стаття за висновками вебінару серії Data Talks по четвергах, 07.05.2020, “Як запустити власний ІТ онлайн-курс”
Дякуємо за увагу!
Data Блог #SQLua_DataAcademy
𝗔𝗱𝘃𝗮𝗻𝗰𝗲𝗱 𝗗𝗮𝘁𝗮 𝗧𝗲𝗮𝗰𝗵𝗶𝗻𝗴 𝗮𝗻𝗱 𝗟𝗲𝗮𝗿𝗻𝗶𝗻𝗴! 💎
ДИВИТИСЯ ПОВНЕ ВІДЕО:
На нашому Youtube-каналі SQL.ua Data Academy – ТУТ.